EğitimHaberlerÖne çıkanlar

Samsun Üniversitesi’nde “Amatör Havacılık Çalıştayı” düzenlendi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesinin desteğiyle Samsun Sportif Havacılık Kulübü ile Samsun Üniversitesi Havacılık ve Uzay Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (UZAYTEM) tarafından “Amatör Havacılık Çalıştayı” düzenlendi

Çalıştay, 19 Mayıs ilçesinde bulunan Samsun Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi konferans salonunda gerçekleşti. Çalıştayda havacılıkla ilgili birçok konuda bilgi verilirken İngiltere’den gelen “Light Aircraft Association” CEO’su Steve Slater, katılımcılara sunum gerçekleştirdi.

İlki 2011 yılında gerçekleşen ve 7 yıl sonra yapılan çalıştaya, Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen amatör havacılar ve kulüpleri katıldı. Ayrıca Sivil Havacılık Genel Müdürü Vekili Bahri Kesici, Samsun Amatör Havacılık Kulübü başkanı Aytekin Turgut, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’ın yanı sıra Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünden önemli isimlerin de yer aldığı çalıştayda, amatör havacıların sorunları konuşuldu. Soru cevap şeklinde geçen çalıştayın sonunda, katılım sağlayan öğrencilere Sivil Havacılık Genel Müdürü Vekili Bahri Kesici imzalı sertifika tanzim edildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı