Samsun’da temassız ve mobil bilet dönemi başladı

Samsun’da temassız ve mobil bilet dönemi başladı

Asis CT iş ortaklığıyla geliştirilen hizmet ile, Samsun halkı veya kenti ziyaret edenler SAMULAŞ uygulaması üzerinden Masterpass ile şehir kartına yükleme yapabilecek veya NFC biletler ile seyahat edebilecek.

Mastercard’ın Londra, Şikago, Kiev gibi dünyanın en büyük metropollerine sağladığı temassız toplu taşıma ödeme hizmetleri artık Samsun’da da vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor. Asis CT iş ortaklığıyla geliştirilen hizmet ile, Samsun halkı veya kenti ziyaret edenler SAMULAŞ uygulaması üzerinden Masterpass ile şehir kartına yükleme yapabilecek veya NFC biletler ile seyahat edebilecek.

Ödeme sistemleri teknolojilerinin öncü şirketi Mastercard, akıllı şehirlere yönelik çalışmaları kapsamında sunduğu temassız mobil ödeme altyapısı ile toplu taşımada vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Türkiye’de bugüne kadar 30’un üzerinde ilde toplu taşımada ödemelerin temassız kartlarla yapılmasına olanak sağlayan Mastercard, şimdi Samsunlular’a da önemli bir kolaylık sağlıyor. Şirket, Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş.’nin şehir teknolojileri alanındaki tescilli markası olan Asis CT – Şehir Teknolojileri ile ortak gerçekleştirdiği çözüm ile Samulaş uygulaması üzerinden Masterpass ile şehir kartına yükleme yapma ve NFC bilet alma dönemini başlattı.

Samsun’da vatandaşlar artık cep telefonlarındaki SAMULAŞ uygulamasından Masterpass ile şehir kartlarını doldurabiliyor ve NFC bilet satın alabiliyor, bu biletleri seyahat sırasında toplu taşıma araçlarında okutarak seyahat edebiliyorlar. Böylece vatandaşlar yanlarında toplu taşıma kartı taşıma, karta yükleme yapmak için vakit harcama yükünün yanı sıra, kartı unutma ya da kaybetme durumunda yaşayacakları olası stresten kurtuluyorlar.

Mastercard tarafından Londra, Şikago, Kiev gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde sunulan temassız toplu taşıma ödeme çözümleri, Türkiye’de de temassız ödeme ve online yükleme hizmetleri olmak üzere 30’u aşkın ilde kent sakinlerinin hayatını kolaylaştırıyor. Bu sayede bu illerde yaşayanlar kadar, ziyarete giden yerli ve yabancı ziyaretçiler de temassız özelliği taşıyan banka kartı, kredi kartı ve cep telefonlarını Mastercard’ın güvenli altyapısıyla toplu taşıma ödeme işlemleri için kullanabiliyorlar. Uygulama kullanıcıları yoğun şehir yaşantısı içinde ulaşım kartlarına dolum yapmak için vakit harcamaktan kurtarıyor, kayıp ya da çalıntı durumunda para kaybetme riskini ortadan kaldırıyor.