HaberlerÖne çıkanlarYaşam

“Atakum’da Engel Yok”

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, sosyal medya hesabından 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe özel video yayınladı

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı; “Atakum’da Engel Yok!” dedik ve bunun hayata geçmesi konusunda çok titiz davrandık. Dezavantajlı vatandaşlarımız, bizim her zaman önceliğimizdir…” notuyla sosyal medyada özel bir video paylaştı. Video kısa sürede binlerce insan tarafından izlendi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Engelleri ilk olarak zihinlerimizde aşmalıyız” dedi.

Dezavantajlı gruplar için hayata geçirdiği birbirinden önemli projelerle dikkat çeken Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. İlçede yaşayan dezavantajlı gruplara her zaman ayrıcalık uyguladıklarını ifade eden Başkan Taşçı, “Engelsiz Kent Atakum parolasıyla, onların hayatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz” dedi.

"Atakum'da Engel Yok!" dedik ve bunun hayata geçmesi konusunda çok titiz davrandık. Dezavantajlı vatandaşlarımız, bizim her zaman önceliğimizdir…#AtakumdaEngelYok

İshak Taşçı paylaştı: 2 Aralık 2018 Pazar

Engelli vatandaşların sadece 3 Aralık’ta değil, her zaman hatırlanması gerektiğini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “3 Aralık tarihi bizim için sadece bir sembol. Engelli vatandaşlarımızın hiçbir gün unutulmaması, her zaman hatırlanması gerekir. Biz de Atakum Belediyesi olarak, engellerin ilk önce zihinlerde aşılmasının farkındayız. Bu farkındalıkla, ilçemizde yaşayan tüm dezavantajlı grupların yanında olmaya, onların sosyal hayata ve istihdama kazandırılmasına özen gösteriyoruz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz Down Kafe Park, Sağır Kafe Park, Otizm Park gibi projelerimiz, engelli hemşerilerimizi hayata bağlıyor. Aynı zamanda Yaşam Park ve Atakum Belediyespor bünyesindeki engelli sporcularımız, ülkemiz hatta dünya çapında önemli başarılar elde ediyor. Atakum Belediyesi olarak Engelsiz Kent Atakum parolasıyla, onların hayatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Bu anlamda, tüm engelli hemşerilerimin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, sadece 3 Aralık’ta değil, hayatın her gününde hatırlanmalarını diliyorum” diye konuştu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, Atakum Belediyesi 3 Aralık Pazartesi günü “Engelsiz Sinema Gösterimi” ve “Akülü Araç Teslim Töreni” düzenliyor. Yalı Kafe’de gerçekleşecek olan “Engelsiz Sinema Gösterimi” saat 14.00’da başlayacak. Saat 16.00’da ise akülü araç teslim töreni düzenleneceği belirtildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Samsun Yaşam

Samsun Yaşam hakkında en geniş derlenmiş şehir rehberi sitesidir. Yaşa, Keşfet, Eğlen..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı