HaberlerYaşam

Anakentspor ile Samsun Engelligücü dostluk maçı oynadı

Türkiye Basketbol 2. Ligi (TB2L) A Grubu’nda yer alan Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor ile Medicalpark Samsun Engelligücü Gençlik Spor Kulübü tekerlekli sandalye basketbol takımı ile dostluk maçında karşılaştı

Türkiye Basketbol 2. Ligi (TB2L) A Grubu’nda yer alan Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor, Medicalpark Samsun Engelligücü Gençlik Spor Kulübü ve İlkadım Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün işbirliğinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle dostluk maçı oynandı.

İlkadım Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentsporlu oyuncular ile Medıcalpark Samsun Engelligücü Gençlik Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı karşı karşıya geldi. Renkli görüntülere sahne olan dostluk maçında İlkadım Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Turan ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Başantrenörü Erdem Işık da tekerlekli sandalyeye oturarak sahada yer aldı.

Karşılaşmayı Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Kara ve Medıcalpark Samsun Engelligücü Gençlik Spor Kulübü Başkanı İlhan Elmalı birlikte izledi. Karşılaşma sonunda her iki takım oyuncularına tatlı ikram edilirken, Medıcalpark Samsun Engelligücü Gençlik Spor Kulübü sporcularına Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor’un atkı ve beresi hediye edildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Kara, engellilerin bir gün değil her gün hayatlarını kolaylaştırmak için tüm sağlıklı bireylerin duyarlı olması gerektiğini söyledi.

Daha Fazla Göster

Samsun Yaşam

Samsun Yaşam hakkında en geniş derlenmiş şehir rehberi sitesidir. Yaşa, Keşfet, Eğlen..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı