HaberlerSağlık

Akıllı 3 Odaklı Lensler ile net görüş

Göz Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Simavlı, üç odaklı Trifokal lens tedavisi, uzağı, yakını ve orta mesafeleri görmeyi sağlayan insanların gözlük ihtiyacını ortadan kaldırdığını belirtti

Göz Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Simavlı, üç odaklı Trifokal lens tedavisi, uzağı, yakını ve orta mesafeleri görmeyi sağlayan insanların gözlük ihtiyacını ortadan kaldırdığını belirtti

TRİFOKAL LENS TEDAVİSİ

Göz Hastalıkları Uzmanı Yrd.Doç.Dr. Hüseyin Simavlı tarafından uygulanan Trifokal lens tedavisi ile uzak ve yakın gözlük kullananları bu sorundan kurtarırken, ayrıca gözlüksüz yakın, orta ve uzak görme keyfi, hem gece hem gündüz kaliteli görüş ile renkleri daha net ve olduğu gibi algılayabileceksiniz.

HAYATI NET GÖRÜN

Göz Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Simavlı, üç odaklı Trifokal lens tedavisi, uzağı, yakını ve orta mesafeleri görmeyi sağlayan insanların gözlük ihtiyacını ortadan kaldıran göz içine yerleştirilen araçlardır diyerek şu bilgileri paylaştı; “Tedavi de uzak ve yakın gözlük kullanmak istemeyen ya da katarakt nedeniyle ameliyat isteyen hastalarda saydamlığını yitiren göz merceğinin yerine operasyonla mercek koyulmaktadır. Bu mercekler monofokal olursa hasta uzağı görür yakın gözlük kullanır, multifokal mercekler de ise uzak ve yakın görüş sağlar. Akıllı mercek dediğimiz Trifokal lensler yerleştirilirse hasta uzak yakın ve orta mesafeleri gözlüksüz olarak görebilir.

AKILLI LENS KİMLERE YAPILABİLİR?

Katarak ameliyatından sonra uzak-yakın gözlük kullanmak istemeyen hastalar, yakın gözlük kullanmak istemeyen orta yaşlı kişiler, gözü Excimer Lazere uygun olmayan genç hastalar akıllı lensler için birer adaydır.

KAYGILARINIZI ORTADAN KALDIRIN

Bu tedavi yöntemi ile hastalar günlük aktivitelerini keyifle ve rahatlıkla yapabilirler. Akıllı mercekler hem gözlük kullanımını ortadan kaldırmakta hem de gözlük kullanımından kaynaklı estetik kaygıları gidermekte ve ömür boyu gözde kalabilmektedir.” dedi. Ayrıca Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Simavlı, bu lensler “bakım gerektirmeyen, takıp çıkarma yapılmayan ömürlük lenslerdir” diye ekledi.

Daha Fazla Göster

Samsun Yaşam

Samsun Yaşam hakkında en geniş derlenmiş şehir rehberi sitesidir. Yaşa, Keşfet, Eğlen..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı