EğitimHaberlerÖne çıkanlar

Samsun Üniversitesinin logosu belli oldu

Samsun’da yeni kurulan Samsun Üniversitesi’nin logosu belli oldu. Samsun Üniversitesinin Logosunda Bandırma vapuru figürü, divit ucu, deniz ve kitap yaprakları kullanıldı

Şehre ait birçok önemli figürün logo üzerine işlenmesi ile dikkat çeken Samsun Üniversitesi, yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Bandırma vapurunun deniz ile birleşmesi ve eğitim vurgulamak için divit ucunun kullanılması, Samsun’un önemli simgelerinden biri olan denizin aynı zamanda kitaba benzetilmesi ile logoya ahenk kazandırılmaya çalışmıştır.

KURUMSALLIĞIMIZI GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Üniversite logosunun tasarımında kullanılan figürlerin önemine vurgu yapan Samsun Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Salih KESGİN, hazırlanan logo için şöyle konuştu; “Dikkat edilirse logonun tasarımında Samsun’la özdeşleşmiş değerler kullanılmıştır. Logoda eğitimi önemsediğimizi gösteren bir sembol olarak divit ucu ile Bandırma Vapuru harmanlanmış, kitap görselinin deniz ve dalga halinde algılanması sağlanmıştır. Renklerin kırmızı ve beyaz seçilmesi ile de Türk Bayrağından esinlenerek Samsun renklerine vurgu yapılmak istenmiştir. Şehrimizin tüm dinamiklerini logomuza yansıtarak kurumsallığımızı geliştirmeyi planlıyoruz”

ŞEHRİN VİZYONUNA UYGUN LOGO

Logonun renklerinin kırmızı ve beyaz olması Türk bayrağının renginden esinlendiğini söyleyen Samsun Üniversitesi kurucu rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın sözlerine şöyle devam etti; “Nitelikli bir toplum için nitelikli bir eğitim vermeyi hedefleyen üniversite olarak kurumsallığımıza çok önem veriyoruz. Bu yüzden logonun tasarımında birçok seçenekten şehrimize, üniversitemizin misyonuna ve vizyonuna en uygun olanı tercih etmek için çok ayrıntılı bir çalışma yaptık. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana pek çok tasarımı inceledik. Yaptığımız çalışma sonrası şuan ilan ettiğimiz logoya karar verdik. Üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Çalışma yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bizi bu zorlu yolda yalnız bırakmadıkları için şükranlarımı iletiyorum.” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Samsun Yaşam

Samsun Yaşam hakkında en geniş derlenmiş şehir rehberi sitesidir. Yaşa, Keşfet, Eğlen..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı