HaberlerÖne çıkanlar

Cumhuriyet Bayramı Samsun’da törenlerle kutlanacak

Samsun’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında bayrak yürüyüşü ve törenlerle ile kutlanacak

Samsun Valisi Osman Kaymak, Cumhuriyet Bayramı’nın 95’inci yılında yapılacak olan Bayrak Yürüyüşüne tüm Samsunluları davet etti.

Samsun’da yapılacak Cumhuriyet Bayramı kutlama tören programı ile ilgili açıklama yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönümüne ulaşmış olmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Milli birlik ve beraberliğimizin simgesi olan Cumhuriyet Bayramımız, tüm yurtta olduğu gibi kurtuluşa ve kuruluşa giden yolda ilk adımın atıldığı Samsunumuzda da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 13.30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak olan kutlama etkinlikleri, saat 13.45’te Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp, DSİ 7. Bölge Müdürlüğü önünde son bulacak olan Cumhuriyet Yürüyüşü’yle devam edecek. Aynı gün akşam saat 20.00’de, Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri’ sunulacak” dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak; “Tüm Samsunlu hemşehrilerimi büyük bir coşkuyla kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramının 95. yıl dönümü etkinlikleri ve 28 Ekim Pazar günü şanlı bayraklarımızla gerçekleştireceğimiz Cumhuriyet Yürüyüşümüze davet ediyorum. Bu vesileyle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Etkinlik Programı

28 Ekim Pazar 13.30 – Çelenk Sunumu – Atatürk Anıtı

28 Ekim Pazar 13.45 – Cumhuriyet Yürüyüşü – Cumhuriyet Meydanından başlayıp 56’lar DSİ önü

28 Ekim Pazar 20.00 – Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri – Samsun AKM

Daha Fazla Göster

Samsun Yaşam

Samsun Yaşam hakkında en geniş derlenmiş şehir rehberi sitesidir. Yaşa, Keşfet, Eğlen..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı