HaberlerÖne çıkanlar

29 Ekim Özel Klip yayınlandı

www.samsunyasam.com ailesi olarak Cumhuriyetimizin 95. yılında Samsun’dan görüntülerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı özel klip hazırladık

Çekimleri ve kurgusu Samsun Yaşam ekibi tarafından yapılan ve ‘Kurtuluş şehri Samsundur, Samsun Cumhuriyettir’ sloganı ile yayınlanan video klip sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

İlkadım, Atakum, Canik, Yakakent, Kavak, Havza ve Vezirköprü’den görüntülerin yer aldığı klibin yapımı 2 ay sürdü. Filmde havadan çekilen görüntülerle birlikte hyperlapse çekim tekniği de kullanıldı. Ağırlıklı olarak Atatürk’ün Samsun’a çıkışını simgeleyen öğeler ve Türk bayraklarının oluşturduğu klipte Samsun’da yaşayan vatandaşlar ve esnaflar da yer aldı.

Milli mücadelemizin başladığı Samsunumuzda, 100. yıl kutlamaları kapsamında hem Cumhuriyete sahip çıktığımızı göstermek hem de şehrimizi bu konuda hareketlendirmek amacıyla böyle özel bir video yapmayı düşündük.

Cumhuriyet Millettir,
Cumhuriyet Halktır,
Cumhuriyet Devlettir,
Cumhuriyet Laikliktir,
Cumhuriyet İnkilaptır,
Cumhuriyet Özgürlüktür,
Cumhuriyet Demokrasidir,
Cumhuriyet Adalettir,
Cumhuriyet Eşitliktir,
Cumhuriyet Emektir,
Cumhuriyet Ekonomidir,
Cumhuriyet Eğitimdir,
Cumhuriyet Barıştır,
Cumhuriyet Kardeşliktir,
Cumhuriyet Bütünlüktür,
Cumhuriyet Türkiye’dir.
Kurtuluş şehri Samsun’dur, Samsun Cumhuriyet’tir.

Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünü kutlar; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin kahraman şehitlerimizi saygıyla anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Samsun Yaşam

Samsun Yaşam hakkında en geniş derlenmiş şehir rehberi sitesidir. Yaşa, Keşfet, Eğlen..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı